Od wczoraj wieje bardzo silny wiatr. Wcześniej Regionalne Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzegało o niebezpiecznie silnym wietrze w swoich sms’owych komunikatach rozłynych na telefony komórkowe mieszkańców regionu.

Dzisiaj o godzinie 06:21 nasza lotniskowa stacja meteorologicznia (https://www.eplu.eu/meteo-eplu.php) zanotowała rekrodową jak do tej pory prędkość wiatru, którego maksymalny poryw wyniósł 88,6 km/h. W chwili pisania tej informacji średnia prędkość wiatru z 10 minut wynosiła tylko 27 km/h jednak w porywach dochodziła 50 km/h. Zatem jest niebezpiecznie. Na ulicach mnóstwo gałęzi, które pod wpływem wiatru spadają z drzew. Stanowi to duże zagrożenie zarówno dla przechodniów jak i poruszających się pojazdów. Witar pod wieczór może osłabnąć jednak jutro znowu będzie przybierał na sile. Wieczorem wiatr powinien osłabnąć jednak w dniu jutrzejszym, tj. we wtorek 11 lutego 2020 roku około godziny 14 prognozowane jest najsilniejsze uderzenie wiatru.

Wszystkich zachęcamy do pozostawania w domu na ile to możliwe, póki wiatr nie osłabnie, czyli wedłu prognoz późnym popołudniem i wieczorem dnia jutrzejszego wiatr powinien być zdecydowanie słabszy.