UWAGA! PONIŻSZE INFORMACJE NIE SŁUŻĄ DO UŻYTKU OPERACYJNEGO!!!

Lotnisko publiczne Lubin (ICAO: EPLU) położone jest 3 km na północ od miasta Lubina na Dolnym Śląsku. Dzięki bliskości swojego położenia w stosunku do głównego miasta w rejonie polskiego Zagłębia Miedziowego jest wyjątkowo atrakcyjnym miejscem dla przybywających na nie statków powietrznych.

Lotnisko posiada asfaltowy pas o długości 1000 m z kierunkami lądowania 13L i 31R. Dla samolotów lądujących na kierunku 13L obowiązuje krąg samolotowy LEWY natomiast na kierunku 31R obowiązuje krąg samolotowy PRAWY. W szczególnych i uzasadnionych przypadkach kierownik lotów w godzinach pracy lotniska publicznego może wyrazić zgodę na zmianę sposobu lądowania.

Przylot statków powietrznych nie należących do Aeroklubu Zagłębia Miedziowego oraz tych, których właściciel nie posiada stosownej umowy z zarządzającym lotniskiem Lubin poza godzinami pracy lotniska (od 9:00 do 15:00 LMT w dni robocze) musi być zgłoszony co najmniej z 24 godzinnym wyprzedzeniem dla statków powietrznych z krajów grupy Schengen i z 48 godzinnym wyprzedzeniem dla statków powietrznych spoza grupy Schengen.

Właścicielem lotniska oraz jego zarządzającym jest Aeroklub Zagłębia Miedziowego, który statutowo znajduje się w strukturach Aeroklubu Polskiego.

Nazwa lotniskaLUBIN
Wskaźnik lokalizacji ICAOEPLU
Położenie lotniska ARP  (WGS-84)51° 25′ 23” N
016° 11′ 46” E
Elewacja lotniska155 m (507 ft) AMSL
Dozwolony ruchVFR
Częstotliwość lotniska119,535 MHz
Znak wywoławczyLUBIN RADIO
Częstotliwość sektora FIS127,250
Znak wywoławczy sektora FISPOZNAŃ INFORMACJA
Dostępne paliwo lotniczeAVGAS 100LL, AVGAS UL91, JET-A1

Widok lotniska od południowo-zachodniej strony.

Widok lotniska od zachodniej strony na pasy 13L, 13R oraz 11.