Zawsze uśmiechnięty, radosny, pomocny i uczynny, oddany swojej pasji. Aktwyny członek AZM, któremu nie był obojętny los naszego stowarzyszenia.

Ze smutkiem informujemy, że we wczorajszą niedzielę 23 stycznia 2022 roku około godziny 17:00 odszedł od nas nasz Kolega i Przyjaciel, wieloletni i zasłużony członek sekcji modelarskiej naszgo Aeroklubu Jurek Kupiec.

Romek Mańko, bliski kolega Jurka i członek sekcji modelarskiej AZM wspomina czasy, kiedy Jurek uczył go sterowania modelemi latającymi.

“Jurek pokazywał mi jak sterować modelem. W ręku trzymał aparaturę, ale w którymś momencie stracił kontrolę nad modelem i ten spadł do ogródka nieznanej nam osoby. Po zlokalizowaniu miejsca upadku modelu udaliśmy się do właściciela, żeby odzyskać model. Jurek z wrodzoną grzecznością poprosił właściciela o wydanie mu modelu. Właściciel jednak odparł, że nie ma żandego modelu w jego ogródku. Na to Jurek szybko odpowiedział, że cały czas na aparaturze mają informację z GPS’a, że model spadł właśnie w jego ogródku, na co właściciel odprał, że jak GPS wskazuje to model jest, po czym zwrócił Jurkowi zgubę.”

Jurek chętnie pokazywał swoją kolekcję modeli latających. Kiedyś, przy okazji wystawy fotografii lotniczej w Centrum Kultury Muza w Lubinie uświetnił wernisaż wystawą swoich modeli a to była pokaźna kolekcja. Podobnie przy okazji Targów Hobby i Pasji w galerii handlowej Cuprum Arena w Lubinie czy w galeri Piastowskiej w Legnicy. Bez Jurka nie obyło się również przy okazji festynów, które kiedyś miały miejsce na naszym lotnisku w Lubinie, wspomina Andrzej Onitsch.

Pogrzeb Jurka odbędzie się w czwartek 27 stycznia 2022 roku o godzinie 12:30 na Cmentarzu Zacisze w Lubinie (k. miejscowości Obora). Uroczystości pogrzebowe poprzedzone będą mszą w kościele w Osieku, która odbędzie się o godzinie 11:00.

Rodzinie i bliskim Jurka składamy najgłębsze wyrazy współczucia i szczere kondolencje.