Szkolimy przez cały rok - Aeroklub Zagłębia Miedziowego - Lotnisko LUBIN (Kod ICAO: EPLU)

Język polski
Logo AZM
Aeroklub Zagłębia Miedziowego
Organizacja Pożytku Publicznego
Lotnisko publiczne Lubin
W chmurach z głową...
Przejdź do treści

Szkolimy przez cały rok

Dzięki umowie o współpracy, którą nasz Aeroklub zawarł z ośrodkiem szkolenia ATO Avioner można będzie rozpocząć szkolenie lotnicze w naszym Aeroklubie bez konieczności oczekiwania na szkolenie teoretyczne w okresie zimowym.
W marcu b.r. podpisana została umowa o współpracy z ośrodkiem korespondencyjnego szkolenia lotniczego ATO Avioner. Skąd ten pomysł? Otóż niejednokrotnie, w ciągu roku zgłaszały się do nas osoby, które chciały rozpocząć szkolenie lotnicze w naszym Aeroklubie. Szkolenie takie składa się z części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna w naszej organizacji szkolenia lotniczego ATO realizowana jest zwyczajowo w okresie zimowym, w pierwszych miesiącach kolejnego roku i prowadzona jest stacjonarnie w soboty i niedziele. Zaliczenie szkolenia teoretycznego jest warunkiem koniecznym rozpoczęcia szkolenia praktycznego w naszym Aeroklubie. Często więc osoby, które z jakichś powodów nie mogły uczestniczyć w zimowym szkoleniu teoretycznym zmuszone były odłożyć swoją lotniczą edukację o kolejne kilka miesięcy. Dla kogoś, kto zdecydował się realizować swoje marzenia często mające swój początek we wczesnych latach młodości, te kilka miesięcy bywa nie do zniesienia a pierwszy impuls, jaki temu zazwyczaj towarzyszy - niepodtrzymywany z czasem słabnie i wędruje gdzieś na dnie naszego umysłu i serca, ponownie zajmując miejsce wśród marzeń na bliżej nie dający się określić okres czasu. To samo dotyczy funduszy, które takie osoby na to wygospodarowały. Przez kilka miesięcy na pewno pojawią się potrzeby, które uzasadnią ich wydanie.
W tym roku udało się nam wreszcie znaleźć rozwiązanie dla takich właśnie osób poprzez nawiązanie współpracy z ośrodkiem szkolenia ATO Avioner, który zajmuje się prowadzeniem korespondencyjnego szkolenia teoretycznego. Szkolenie to odbywa się z wykorzystaniem komunikacji internetowej, czyli popularnie mówiąc "przez Internet". Dzięki temu, każda osoba, która zgłosi się do nas z zamiarem rozpoczęcia szkolenia na szybowcach czy samolotach może wypełniając formularz na naszej stronie internetowej zgłosić się do ośrodka ATO Avioner w celu rozpoczęcia korespondencyjnego szkolenia teoretycznego.
Wróć do spisu treści